من که یک صفحه عالی در اینستاگرام دارم چه نیازی به طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای دارم؟

کارآفرینان خانگی در شروع راه اندازی کسب و کار خانگی خود، با ساختن صفحه ای در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام ، خود  را در فضای مجازی معرفی کرده و شروع به فروش محصولات و خدمات خود از این طریق می کنند.

فروش در اینستاگرام برای شما چه مزایایی می تواند داشته باشد:

 1. کاهش هزینه های اولیه ، چون ساختن صفحات مجازی در این شبکه اجتماعی رایگان است .( البته در صورتی که نخواهید تبلیغ کنید)
 2. کاربری آسان، شما به راحتی می توانید عضو شوید و کار کردن با آن نیاز به آموزش چندانی ندارد.
 3. می توانید آمار و اطلاعات اولیه ای در صفحه بیزینسی بدست بیاورید.

فروش در اینستاگرام برای شما چه مزایایی نمی تواند داشته باشد:

 1. محصولات خود را نمی توانید دسته بندی کنید و نداشتن امکان سرچ و دسترسی سریع به محصولات گاهی باعث ناراضایتی و کاهش فروش شما می شود.
 2. محصولات قدیمی تر گاهاً فراموش می شود و مشتریان جدید به آنها توجه نمی کنند.
 3. ارتباط با مشتریان فقط از طریق آن شبکه اجتماعی خواهد بود و در صورت توقف کار آن شبکه اجتماعی به هر دلیلی ، کسب و کار شما و همچنین فروش شما نیز متوقف می شود. (مثل اتفاقی که برای کسب و کارهای خانگی با فیلترینگ تلگرام اتفاق افتاد.)
 4. امکان ایجاد فرم هایی برای ثبت نام و گرفتن اطلاعاتی همچون شماره تلفن و اطلاعات پستی از مشتریان برای شما وجود ندارد و هر بار از مشتری باید بخواهید این اطلاعات را برای شما در دایرکت عنوان کنید.
 5. امکان ایجاد فرم های نظرسنجی و یا آزمون های آنلاین وجود ندارد.
 6. امکان فروش فیلم های آموزشی یا جزوات آموزشی برای شما به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.
 7. امکان ایجاد عضویت ویژه برای ارائه خدمات خاصی به مشتریان به صورت ماهانه وجود ندارد.
 8. امکان دسته بندی مشتریان و شناسایی مشتریان وفادار و تشویق آنها به خرید مجدد برای شما وجود ندارد.
 9. امکان شناسایی سبد های خرید رها شده وجود ندارد.(کسانی که تا مرحله خرید رفته اند اما بخاطر تردید هنوز پولی پرداخت نکرده اند)
 10. درگاه پرداخت امنی وجود ندارد و پرداخت ها به صورت کارت به کارت انجام می شود که گاهی باعث به تاخیر افتادن خریدها می شود. و حتی ممکن است باعث بی اعتمادی مشتریان به شما بشود.
 11. امکان صدور هیچ فاکتور و یا پیش فاکتور برای مشتری وجود ندارد.
 12. امکان ایجاد فرم های قیمت گذاری هوشمند برای محصولاتی که چندین ویژگی متغیر دارند وجود ندارد. گاها مشتری باید چند روز برای گرفتن قیمت از ما در دایرکت صبر کند.
 13. امکان تغییر قیمت محصولات بصورت اتوماتیک و کلی وجود ندارد.
 14. با داشتن صفحه ای مجازی نمی توان اقدام به گرفتن لوگوی اینماد و ساماندهی نمود که ای باعث کاهش اعتماد مشتریان برای خرید اینترنتی از ما خواهد شد.
 15. شما با داشتن یک صفحه در اینستاگرام هرگز در سرچ گوگل نمایش داده نخواهید شد. (هنوز مشتریان خیلی از نیاز های خود را از طریق سرچ در گوگل پیدا میکنند.)
 16. داشتن ظاهر حرفه ای باعث افزایش اعتماد مشتریان به شما خواهد شد. داشتن یک فروشگاه اینترنتی ظاهری حرفه ای تر به کسب و کار خانگی شما خواهد بخشید.
 17. امکان شخصی سازی صفحات اینستاگرام برای برند و کسب و کار خانگی شما وجود ندارد.
 18. امکان ایجاد کمپین های تبلیغات و کوپن های تخفیف ویژه وجود ندارد.
 19. تامین امنیت صفحه های اینستاگرام در اختیار شما نمی باشد و امکان تهیه نسخه ی پشتیبان از صفحه نخوهید داشت و در صورت هک شدن تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد.
 20. با بزرگتر و حرفه ای تر شدن کسب و کار شما صفحات مجازی پاسخگوی همه نیازهای کسب و کار خانگی شما نخواهد بود.

اگرچه استفاده از اینستاگرام در ظاهر از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است، اما توصیه ما به شما این است که از شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام تنها برای تبلیغات و بیشتر در دسترس بودن استفاده کنید و بستر اصلی کسب و کار خود را بر روی وب سایت قرار بدهید.

کارهایی که قبل و بعد از طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای باید و نباید انجام بدهم

سایت فروشگاهی شما با استفاده از سیستم محتوا (CMS) وردپرس طی زمان ۱۲ روز بعد از عقد قرار داد و پرداخت نیمی از مبلغ آن طراحی خواهد شد. اما قبل از آن…

کارهایی که قبل از طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای باید انجام بدهید:

 1. بازدید از سایت های فروشگاهی موجود در اینترنت و لیست کردن امکاناتی که دوست دارید سایت فروشگاهی شما نیز داشته باشد. (در مرحله تنظیم قرار داد به آن نیاز دارید.)
 2. انتخاب یک دامین برای سایت خود .برای مثال دامین سایت ما aghush است. البته با رفتن به سایت های whois و ایرنیک و سرچ دامین انتخابی خود در این سایت ها مطمئن شوید که این دامین ها آزاد است.( در مشاوره رایگان تلفنی کارشناس ما اطلاعات بیشتری در اختیارتان خواهد گذاشت)
 3. خرید دامین به صورت com. و ir. و همچنین خرید هاست وردپرسی از سایت های معتبر .( توصیه ما ایران سرور است )
 4. بررسی سایت های طراحی سایت فروشگاهی و لیست کردن خدمات و قیمت های آنها . با مقایسه آنها با سایت ما متوجه فرصت استثنائی که در اختیار شما کارآفرین خانگی قرار گرفته است ، خواهید شد.

کارهایی که بعد از طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای نباید انجام دهید:

 1. پشتیبانی و مدیریت سایت به مدت ۶ ماه که شامل مدیریت و به روز رسانی قالب و افزونه ها می باشد.
 2. تامین امنیت سایت و تهیه نسخه پشتیبان از سایت به صورت هفتگی و ماهانه به مدت ۶ ماه

 

سه قدم تا طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای برای شما

قدم اول:

فرم درخواست مشاوره رایگان را پر کنید. پس از اطلاع زمان مشاوره به شما از طریق پیامک. کارشناس ما در زمان تعیین شده با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را برای گرفتن تصمیم هوشمندانه در اختیار شما قرار خواهد داد و به تمامی سوالات شما پاسخ خواهد داد.

قدم دوم:

فرم درخواست پیش فاکتور را پر کنید. در یک قسمت از این فرم لازم است شما تمام امکانات اضافه ای که خواهید را برای ما بنویسید . پس از بررسی توسط کارشناس فروش نهایت ظرف یک هفته پیش فاکتور و قرار داد برای شما ارسال خواهد شد.

قدم سوم:

فرم سفارش طراحی سایت را پر کنید. در این فرم باید عکس یا اسکن قرار دادی را که امضا کرده ای برای ما فرستاده و نیمی از مبلغ سایت را واریز کنید. کارشناس ما مجدد با شما تماس گرفته توضیحات لازم برای خرید دامین و هاست را مجدد به شما می دهد.

 ۱۲ روز پس از پرداخت اولیه سایت شما تکمیل شده و بر روی یک دامین آزمایشی به شما نمایش داده می شود.  پس از تاییدشما  و با پرداخت دوم سایت بر روی دامین و هاست شما قرار می گیرد و شما صاحب یک سایت فروشگاهی حرفه ای خواهید شد.