سووشون کتابی الهام بخش برای رشد روحیه جسورانه بانوان کارآفرین

سووشون

درست است که کتاب سووشون در دسته کتاب های موفقیت یا کسب و کار قرار ندارد ،اما اشنایی با شخصیت اصلی داستان همچون نویسنده  این داستان، خانم سیمین دانشور دارای درس های ارزشمند برای زنان کارآفرینان است. چرا که خانم سیمین دانشور نیز خود یکی از بانوان کارآفرین ایرانی است که از صفر شروع به کار کرده است. او با خلق چهره های فاخر زنان ایران نقشی تاثیرگذار و ماندگار در ادبیات داشته و همچنین برای زنان کار آفرین الگویی از شجاعت و جسارت ساخته است.

خالقی قدرتمند و تاثیر گذار همچون شخصیت زن سووشون 

خانم سیمین دانشور نخستین زن داستان نویس ایرانی به زبان فارسی و همسر جلال آل احمد است. کتاب سووشون از مشهورترین آثاراوست که به ۱۷ زبان ترجمه شده است. او که زنی قدرتمند و تاثیرگذار در زندگی شخصی خود بود به جای قهرمانان پوشالی و شعارزده از حقیقت زندگی زنان ایرانی می گوید.

او با خلق شخصیت های جسوری همچون زری در رمان سوووشون که نمونه ای از زنان با اراده ایرانی است ،توانسته نشان دهد که چطور زن ایرانی با جسارت و شجاعت می تواند با حفظ جایگاه اجتماعی خود کنش های بزرگی را رقم بزند.

روحیه قدرت طلبی و جسارت کارآفرینی

کتاب سووشون که نخستین داستانی است که قهرمان و راوی آن یک زن است، توانسته زنی را فراتر از شخصیت کلیشه ای مادرانه و زنانه را به تصویر بکشد.  زنی که با حضور فعال درجامعه توانسته در فعالیت های فرهنگی و اقتصادی جامعه ی رمان خود تاثیر گذار باشد.  زنی که در زمانه پر از ظلم و استبداد خود،با قدرت می ایستد و رسالت همسرش را به تنهایی به دوش می کشد.

در ادامه بخوانید  شما برای راه اندازی کسب و کار خانگی به اراده نیاز ندارید!

خواندن چنین کتاب هایی الهام بخش خوبی برای رشد روحیه قدرت طلبی و افزایش اعتمادبنفس در بانوان کارآفرین است. چرا که خواندن داستان هایی که محور اصلی اش و قهرمان آن زنی جسور و با اراده است، می تواند به طور مستقیم وغیر مستقیم انگیزه ای ارزشمند در مسیر پر فراز و نشیب کارافرینی فراهم کند و راه گشای او باشد.

بنابراین میتوانید این کتاب را به عنوان یک کتاب خودآموز جسارت کارآفرینان مطالعه کنید.

 

موفقیت را با خوشحالی در آغوش بگیرید…

 

منبع: همراتو

5/5 ( 4 نظر )