چه زمانی باید با کسب و کار خانگی خود خداحافظی کنید؟

خداحافظی با کسب و کار خانگی خود

برای خانم های کارآفرین تصور این که گاهی ممکن است لازم باشد از کسب وکارخانگی خود دست کشیده و آن را رها کنند بسیار مشکل است. بعضی از مواقع بهترین کار میتواند خارج شدن از کسب و کارمان باشد! برای همین هوشمندانه است که همیشه یک استراتژی خروج هم علاوه بر سایر استراتژی هایتان داشته باشید.

با توجه به اینکه پاسخ به این سوال که چه زمانی باید از این استراتژی خروج از کسب و کار خانگی خود استفاده کنم، در افراد گوناگون متفاوت است. با این حال در این مقاله تلاش کرده ایم چندین موقعیت را که تعطیلی کسب و کار تان هوشمندانه است،بگوییم.

۱٫بخاطر کسب و کار خانگی خود وقت سرخاراندن هم ندارید!

راه اندازی یک کسب و کار خانگی نیاز به تلاش فراوان و همچنین صرف ساعات زیادی در شبانه روز دارد. اما با این حال کار کردن تا دیر وقت و آخر هفته و اختصاص همه زمان های تفریح استراحت به کار  اصلا کار درستی نیست. برای همین باید تلاش کنید برای بعضی از کارهایتان دستورالعمل اجرایی مشخصی درآورده و آن را به کسی دیگر بسپارید، تا از روی آن دستورالعمل کارها را خودش انجام بدهد.

اگر با این راه حل موفق نشدید که سر خود را کمی خلوت کنید و به کار تان سامانی بدهید، شاید گزینه بهتر همان رها کردن آن و دنبال کردن یک ایده دیگر باشد.

۲٫دائم برای کسب و کار خانگی خود استرس دارید و نگرانید.

بانوان کارآفرین همیشه برای داشتن روحیه قوی مورد تحسین همگان بوده اند .با این حال  باید توجه داشته باشید که تحمل استرس زیاد می تواند خانم ها بیشتر در معرض افسردگی قرار دهد. بنابراین اگر اکثر اوقات احساس خستگی دارید و یا مکرراً بیمار می شوید .شاید خارج از تحمل بدن خود کار می کنید. و هر چقدر که کسب و کار خانگی خود را دوست داشته باشید اما بهتر است مسئولیت های خود را کمتر کرده یا با آن به کلی خداحافظی کنید.

شما باید پس از یک چکاپ جسمی و روحی از خودتان، هر چه زودتر نسبت به واگذاری و کاهش وظایف روزانه خود و یا رها کردن کسب و کار خانگی خود تصمیم گیری کنید.

۳٫هر روز دغدغه پیدا کردن مشتری جدید دارید.

اگر نمی توانید مشتری های قبلی خود را راضی نگه دارید و برای همین مجبور هستید آنها را رها کرده و جددا به دنبال مشتری جدید باشید . این نشان می دهد که کسب و کار شما یک مشگل اساسی دارد. و باید خدماتی را که به مشریان خود می دهید به طور جدی بازبینی کنید.

در ادامه بخوانید  مزیت رقابتی در کسب‌ وکارهای خانگی یک سکوی پرش است

اگر پس از بازبینی مجدد هم نتوانستین مشتریان را راضی کنید. شاید دیگر وقت آن رسیده تلاش بیهوده برای سرو سامان دادن به یک اوضاع خراب را متوقف کنید و بجای صرف هزینه های بیشتر برای پیدا کردن مشتری جدید ،از کسب و کار خانگی خود برای همیشه دست بکشید. و با تجربه ای که در ارائه خدمات مشتریان پیدا کرده اید، ایده ای نو را قدرتمند تر و اصولی تر پیگیری کنید تا بتوانید کسب و کار موفق تری داشته باشید.

۴٫انگیزه ای برای سحر خیزی ندارید!

حتما تجربه کرده ایدکه دست کشیدن از رختخواب گرم در یک صبح پاییزی چقدر می تواند سخت باشد اگر انگیزه لازم برای آن نداشته باشید.

اگر این روز ها دارید هر روز این سختی را تجربه میکنید . در اولین فرصت ممکن کاغذ و قلمی برداشته و تمام دلایل و انگیزه های خود را برای داشتن یک کسب و کار خانگی بنویسید. اگر نتوانید دلیل محکمی برای سحر خیزی در لا به لای کلماتی که نوشته اید پیدا کنید . شاید بهتر است راجع به ادامه کاری که هیچ انگیزه ای برایش ندارید تصمیم گیری کنید.

 

در پایان درست است که برای یک کارآفرین با توجه به زحمت بسیاری که برای کسب و کار خانگی خود کشیده است ، رها کردن آن چقدر سخت می تواند باشد.. اما باید توجه داشته باشید گاهی گرفتن این تصمیم به منزله شروع یک کسب و کار است. البته تا وقتی که یک یا چند مورد از موقعیت های بالا را تجربه نکرده اید لازم نیست راجع به این تصمیم فکر کنید.

اما همیشه یک برنامه برای خارج شدن از کسب و کار خانگی خود داشته باشید، که نه تنها علایق شما را از بین نبرد .بلکه موقعیتی بهتر برای ایجاد کسب و کار موفق تر را فراهم کند.

 

موفقیت را با خوشحالی در آغوش بگیرید…

4.5/5 ( 8 نظر )