مزیت رقابتی در کسب‌ وکارهای خانگی یک سکوی پرش است

مزیت رقابتی

مزیت رقابتی در کسب‌وکارهای خانگی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در راه‌ اندازی یک تجارت خانگی به آن توجه کرد. تصور رایج درباره مشاغل خانگی این است که فضای رقابتی چندانی در آنها جریان ندارد، اما برخلاف این تصور، رقابت در کسب و کارهای خانگی یک سکوی پرش به شمار می‌رود.

ترس عمده‌ای که بین صاحبان کسب‌ و کارهای خانگی وجود دارد، بیشتر حول مسائلی مانند یافتن مشتریان، ارائه خدمات به آنها و از همه مهم‌تر رقابت با شرکت‌های بزرگ‌تر شکل می‌گیرد؛ آنها تصور می کنند که من تنها یک نفر هستم و نمی‌توانم با رقبای بزرگ رقابت کنم!

جواب ما به چنین ترسی این است که شما می‌توانید کاملا در چنین فرایندی موفق شوید، اگر به مزیت رقابتی کسب‌ و کارهای خانگی توجه داشته باشید! تنها کافی است که مراحل زیر را در فرایند رشد کسب‌ و کار خود رعایت کنید تا از فضای رقابتی موجود، کاملا به نفع خود استفاده کرده باشید.

برای داشتن مزیت رقابتی در کسب‌وکارهای خانگی تخصص خود را تقویت کنید

اگرچه رقبای بزرگی که در بیرون از کسب‌ و کار شما قرار دارند، هزینه بیشتری را برای تجارت خود در نظر خواهند گرفت و این درحالی است که شما چنین هزینه‌ای ندارید، اما می‌توانید با تقویت تخصص‌های خود، خدمات قابل توجهی را به مشتریان ارائه دهید.

از این نظر، مزیت رقابتی کسب‌ و کار‌های خانگی به این معنا خواهد بود که یک کارآفرین در فضای خانه خود، با ارائه خدمات تخصصی‌تر و در عین حال کم‌هزینه‌تر، قطعا خواهد توانست توجه مشتریان بیشتری را به سوی خود جلب کرده و در نتیجه یک مزیت عمده را از آن خود کند.

شخصی‌بودن، یک مزیت رقابتی در کسب‌ و کارهای خانگی

یک شرکت بزرگ ممکن است به طور هم‌ زمان به چندین گروه مختلف از مشتریان خدمات ارائه دهد که خدمات نیز عموما هر بار توسط کارمندان متفاوتی انجام می‌شود؛ این درحالی است که اگر شما صاحب یک شغل خانگی باشید، می‌توانید یک رابطه شخصی‌تر را با مشتریان خود ایجاد کنید.

در ادامه بخوانید  مشاغل خانگی پردرآمد که در صدر کسب‌وکار های خانگی قرار گرفته‌اند!

شکل گرفتن تعامل دوسویه بین تولیدکننده و مشتریان یک فرآیند قابل توجه در ارتباط با مزیت رقابتی کسب‌ و کارهای خانگی به شمار می‌رود، به این معنا که مشتری به خدمات شما اعتماد کامل یافته و در نتیجه یک مشتری وفادار محسوب خواهد شد.

انعطاف‌پذیری در مشاغل خانگی

از جمله مزایای مهمی که مشاغل خانگی نسبت به همتایان بزرگ‌تر خود دارند، قدرت انعطاف‌پذیری بسیار بالای آنهاست، به عنوان مثال صاحب یک کسب‌ و کار خانگی می‌تواند براحتی با مشتریان خود در رابطه با هزینه‌ها وارد مذاکره شود، در حالی که چنین مذاکره‌ای در شرکت‌های بیرونی صورت نمی‌گیرد.

همچنین یکی دیگر از اشکال مزیت رقابتی در کسب‌ و کارهای خانگی مربوط به موقعیت جغرافیایی می‌شود؛ عموما در رابطه با مشاغل خانگی، مسأله بعد مسافت چندان محدود‌ کننده نخواهد بود، چراکه بسیاری از خدمات این کسب‌ و کارها از راه دور نیز امکان‌پذیر هستند.

مخاطبان، مزایا را خریداری می‌کنند

شکی نیست که مشتریان یک کسب‌ و کار به طور کلی به دنبال مزایایی هستند که شغل مذکور نسبت به دیگران دارد، بر همین اساس، یک کسب‌وکار خانگی می تواند به آنچه مشتریان دنبال آن هستند، راحت‌تر دست پیدا کنند. اگر صاحب یک کسب‌ و کار خانگی هستند، قطعا مشتریان محدودتر و در عین حال در دسترس‌تری دارید.

از این نظر می توان گفت مطالعه و بررسی این دست از مشتریان برای شما راحت‌تر خواهد بود. بنابراین، یک رکن از مزیت رقابتی در کسب‌وکارهای خانگی به سلیقه مخاطبان آنها نیز ارتباط  پیدا می‌کند، به این معنا که شناخت گسترده‌تری از مخاطبان خود داشته و در نتیجه مزایای بهتری به آنها ارائه خواهند داد.

موفقیت را با خوشحالی در آغوش بگیرید…

5/5 ( 12 نظر )